Pořádané akce

Chřestový víkend

Chřestový víkend

Chřestový víkend se nám blíží! Můžete se těšit na Krémovou chřestovou polévku s estragonem. Medailonky z vepřové panenky na zeleném chřestu, restované brambory. Kuřecí steak s chřestem a holandskou omáčkou, mačkané brambory s máslem. Filet z candáta na estragonu s chřestem, žampiony a květákové pyré a další skvělá jídla. Těšíme se ! 🙂

Víkend steaků

2.5. – 3.5. 2015 od 11:00 – 23:00 hod se koná víkend steaků. Můžete se těšit na všechny druhy masa. V sobotu večer je v plánu taneční večer. K poslechu bude hrát kapela S.K. BAND. Na taneční večer doporučujeme rezervaci.
Víkend steaků
Dny staročeské kuchyně

Dny staročeské kuchyně

Filírovaný dančí hřbet s restovanou růžičkovou kapustou a omáčkou z červeného vína. Králičí medailonky na šalvěji s citronem Vepřový bůček s jablečnou omáčkou a majoránkou, bramborové placky a plno dalšího dobrého jídla. K dobrému jídlu si můžete dát naše zelené pivo, nebo světlou 14° Těšíme se.

Vánoční hody

V sobotu se koná taneční večer. K tanci a poslechu Vám bude hrát kapela S.K.BAND
Vánoční hody
Svatomartinské

Svatomartinské

Na Svatomartinské dny se můžete například těšit na husí paštiku s višňovou omáčkou. Konfitované husí stehno na kaštanech, šalotkách a bílém víně, bramborové placky. Konfitované husí stehno, červené hlávkové zelí s brusinkami, karlovarské knedlíky. Nebude chybět ani Svatomartinské víno Těšíme se.

Kachní speciality

O víkendu se můžete těšit na Grilovaná kachní jatýrka se salátem z červené řepy. Konfitované kachní stehno, karlovarské knedlíky, červené hlávkové zelí s brusinkami. Kachní prsa se šalotkou a brusinkovou omáčkou a další. K pití se můžete těšit na naše pivní speciály, nebo domácí limonády. Těšíme se.
Kachní speciality
Hody z lesu a chlívku

Hody z lesu a chlívku

Víkend se blíží a s tím i naše hody z lesů a chlívků. O víkendu se můžete těšit na: Restovaná jelení jatýrka s marinovanou hruškou. Pečené kolínko na černém pivě s vejmrdou. Jelení guláš, houskové knedlíky. Rump steak na pikantních pečených paprikách. Filírovaný dančí hřbet s restovanou růžičkovou kapustičkou a omáčkou z červeného vína