Česká kuchyně je nejlepší

Jste milovníky dobrého jídla a pití? Máte rádi typickou českou kuchyni? Říká se a je tomu opravdu tak, že česká kuchyně patří mezi nejlepší kuchyně vůbec. Tradiční česká jídla musí milovat každý správný Čech. Nikdo jistě neodolá tradiční svíčkové se šesti knedlíky či sladkým kynutým knedlíkům. K typickým prvkům české kuchyně patří především pekařské a ovocné knedlíky, polévky, omáčky či velmi oblíbené pokrmy z brambor. Pokud i vy patříte mezi milovníky těchto tradičních českých pokrmů, navštivte náš Pivovarský dům v obci Chýně u Prahy. Pochutnáte si zde nejen na dobré jídlu, ale také na kvalitním českém pivu.

Zažijete opravdové hody!

Náš jídelníček je napěchovaný dobrotami, které potěší i ty nejmlsnější jazýčky. Naši kuchaři také připravují různé speciality, díky kterým, můžete zažít například staročeské nebo myslivecké hody. Obsluha v kostýmech a dobová hudba je v těchto případech samozřejmostí. Najíte se i napijete do sytosti. Pokud přemýšlíte o narozeninové oslavě nebo firemní akci, neváhejte a poznejte kouzlo našeho Pivovarského domu, který vaří kvalitní jídlo a nabízí tradiční pití, jakým je především pivo, víno z Moravy nebo nestárnoucí Becherovka. Uvítáme návštěvy jakékoliv věkové kategorie, na své si přijdou malí i velcí. Pokud patříte například mezi nadšené cyklisty, stavte se po svém cyklistickém výletu na něco na zub právě u nás.

Počátky české kuchyně V době, kdy vznikl český národ, vznikla i tradiční česká kuchyně. Lidé hojně využívali především surovin, které jim byly snáze dostupné. Lidé se věnovali zemědělství, lovu a farmaření. Tyto suroviny, byly zdrojem jejich obživy. Základem staré české kuchyně je jednoznačně chléb, který nesměl chybět v žádné domácnosti. Dalšími zdroji energie tehdejších obyvatel byly klobásy, jitrnice, luštěniny a maso na všechny způsoby. Své specifické prvky si česká kuchyně zachovala dodnes, a proto jí milují všechny generace.